چرا عضلات پشت و کمر دچار گرفتگی می شوند؟

.

  • تنگی کانال نخاع : می تواند سبب کمردرد یا انتشار به یک یا هر دو اندام تحتانی شود. معمولا بیماران از درد در هنگام ایستادن و راه رفتن شکایت دارند. این درد با نشستن بهبود می یابد.
  • اختلال در مفاصل کوچک ستون فقرات : مهره ها توسط دیسک و مفاصل کوچکی به نام فاست به همدیگر متصل می شوند. این مفاصل به علل مختلفی ممکن است دردناک شوند. درد این مفاصل نیز شبیه درد دیسک است.مهمترین علل دردناک شدن این مفاصل عبارتند از آرتوروز و اختلال عملکرد.
  • رگ به رگ شدگی : رباط ها و عضلات مهره ها را روی یکدیگر حفظ می کنند. گاهی به علت ضربه مستقیم یا برداشتن جسم سنگین ، این رباط ها یا عضلات دچار کشیدگی می شوند و ایجاد درد می کنند.
  • پوکی استخوان : پوکی استخوان در حقیقت کاهش تراکم استخوان هاست. استخوان های پوک در معرض شکستگی های بسیار کوچک هستند و این شکستگی ها درد شدیدی ایجاد می کند. احتمال پوکی استخوان در خانم ها چهار برابر مردان است.
  • اختلالات شکل ستون فقرات : ناهنجاری های شکل ستون فقرات مثل اسکولیوز یا S شکل ، کیفوزو یا قوس پشتی ، لوردوز یا گودی کمر می توانند سبب کمر درد شوند.
  • فیبرومیالژی : بیماری مزمنی است که با درد منتشر بدن ، خستگی ، اختلال خواب و نقاط درد ناک متعدد شناخته می شود. در این بیماری کمر درد نیز وجود دارد.
  • سایر موارد : عفونت ها بیماری های التهابی ( مثل روماتیسم) یا تومور ها نیز می توانند سبب ایجاد کمر درد شود.
مطلب پیشنهادی :  پروتئین های گیاهی برای رشد عضلات

.

.

پرفروش ترین محصولات اسلیمینگ آکادمی
قرص لاغری آلفا اسلیم پلاس 50 تایی قرص لاغری ویکتوریا کلاژن قرص لاغری دیاموند قرص لاغری اوآک
قرص لاغری اسلیمینگ آبی قرص لاغری اسلیمینگ قرمز قرص لاغری ویکتوریا قرص لاغری استایلیش
قرص لاغری آلفا اسلیم 30 تایی قرص لاغری جی سی 60 تایی قرمز قرص لاغری پشن فروت قرص لاغری ترن اسلیم
قرص لاغری گواوا قرص لاغری بلوبری 60 تایی قرص لاغری بلوبری 30 تایی قرص لاغری گلدن لیمب
قرص لاغری نچرال اسلیم قرص لاغری آلفا اسلیم 50 تایی قرص لاغری تیتانیوم قرص لاغری جی سی 30 تایی