✅تفاوت مهم بین چربی سفید و قهوه ای

با تغییر چربی ناسالم سفید به چربی قهوه ای، کالری بیشتری از دست داده و از میزان بافت چربی بدنتان بکاهید.

دانشمندان پس از چندین سال تحقیق و بررسی به این موضوع دست یافته اند که کالری ناشی از ذخایر چربی قهوه ای با سهولت بیشتری نسبت به چربی سفید برای تولید انرژی سوخته می شوند و نکته جالب تر این است که بافت چربی قهوه ای با سرعت بالاتری «کالری» را در قیاس با چربی سفید می سوزاند؛ چرا که این نوع چربی توسط میتوکندری (کوره سلول) احاطه شده است.

چربی قهوه ای تقریباً به سرعت تمرینات کار با وزنۀ سبک، می تواند کالری بسوزاند و از طرفی دیگر مکانیسم و عملکرد چربی قهوه ای به گونه ای است که باعث تلف شدن کالری ها می شود. بنابراین میتوکندری سرعت سوختن کالری را (هم چربی و هم گلوکز) زمانی که سلول پر از ATP است کاهش نمی دهد.

محققان اظهار می دارند که با اعمال تغییراتی در نحوه زندگی و عادات فردی، می توان فعالیت چربی قهوه ای را افزایش داد. در ادامه شاهد 5 روش بسیار مؤثر و علمی در جهت افزایش میزان بافت چربی قهوه ای برای سوزاندن کالری بیشتر خواهید بود.

1. هیچ وقت خودتان را گرسنه نگه نداشته و همچنین در یک وعده غذایی، بیش از حد شکم خود را پر نکنید.

زمانی که در یک وعده غذایی، به حد کافی و مناسب سیر شدیم باید وجود این موضوع را به نورون های عصبی تنظیم گرسنگی در مغز ارتباط دهیم. البته این نورون های عصبی وظیفه دیگری نیز می توانند داشته باشند. محققین در مدرسه پزشکی یال نشان داده اند که این نورون ها و یا یاخته های عصبی در موش ها چربی را به نوع قهوه ای تبدیل می کند.

مطلب پیشنهادی :  گرم کردن بدن قبل از ورزش

مطالعات چاپ شده در ژورنال Cell نیز حاکی از آن است که مصرف کالری –در حد بسیار پایین- از تبدیل چربی سفید به چربی قهوه ای تا حدی جلوگیری می کند در صورتی که اگر دریافت کالری به میزان متعادلی باشد که فرد احساس گرسنگی و یا سیری بیش از حد نکند، فعالیت این نورون های عصبی تحریک شده و تبدیل چربی سفید به چربی قهوه ای اتفاق خواهد افتاد.

آزمایشات دیگری همچنین نشان داده همان طور که گرسنگی کشیدن می تواند برای بدن مضر باشد، بیش از اندازه شکم را پر کردن نیز سلامتی عمومی را به مخاطره می اندازد. زیاده روی در وعده های غذایی نه تنها باعث افزایش بافت چربی سفید می شود، بلکه توانایی چربی قهوه ای را در سوزاندن کالری مازاد به مخاطره می اندازد.

2. سیب بخورید.

تحقیقات انجام شده در دانشگاه IOWA ثابت نموده، اسیدی به نام اورسولیک که در پوست سیب یافت شده و باعث درخشندگی آن می شود میزان چربی قهوه ای در موش ها را حتی با وجود رژیم غذایی پرچرب تقویت نموده است.

3. ورزش کنید.

مطالعات چاپ شده در یک ژورنال نیز حاکی از این موضوع است که فعالیت بدنی که با شدت قابل قبول انجام شود باعث ترشح آنزیمی به نام ایریسین شده و وجود این امر، زمینه تبدیل سلول های سفید چربی را به چربی قهوه ای فراهم می کند. همچنین در نشست سالیانه دیابت در آمریکا محققین موضوعی را مطرح نمودند مبنی بر این که ورزش کردن توانایی قابل قبولی در تحریک چربی های قهوه ای بدن مردان خواهد داشت.

مطلب پیشنهادی :  مصرف مداوم سالاد و کاهو و گوجه

4. درجه حرارت بدن خود را پایین نگه دارید.

مطالعات و بررسی های چاپ شده در یک ژورنال حاکی از آن است که اگر فرد در منطقه ای که سرد است زندگی کند احتمالاً از مزایای بهتری در جهت چربی سوزی برخوردار می شود.

دانشمندان برای اثبات این ادعا 12 مرد جوانی که میانگین مقدار چربی قهوه ای بدنشان کمتر از حد متوسط بود، انتخاب کرده و آنان را به مدت 6 هفته روزی 2 ساعت در اتاقی که دمای حرارتش 63 درجه فارنهایت بود، نگاه داشتند. پس از پایان این آزمایش، نتایج نشان داد که این افراد 108 کالری بیشتر نسبت به اشخاصی که در یک اتاق با دمای نرمال قرار داشتند، از دست دادند. گذشته از این موضوع، بعد از اتمام 6 هفته مشخص شد افرادی که در اتاق سرد به سر بردند باز دوباره 289 کالری اضافی تر سوزاندند. حالا فرضیه دانشمندان این است که قرار گرفتن در معرض هوای خنک و یا دمای پایین، فعالیت ژنی که مسئول تبدیل چربی سفید به چربی قهوه ای است را افزایش می دهد.

5. ترشح هورمون ملاتونین را در مغز افزایش دهید.

مطلبی در ژورنال دیگری چاپ شد؛ مبنی بر این که هورمون ملاتونین نه تنها چرخه خواب و بیداری را تنظیم می کند، بلکه میزان چربی ای با نام Beige که شباهت زیادی به چربی قهوه ای دارد را تقویت خواهد نمود. بنابراین با آزاد شدن مناسب و قابل قبول این هورمون در بدن می توان انتظار کالری سوزی بیشتری به دلیل افزایش میزان سلول های چربی قهوه ای داشت.

پرفروش ترین محصولات اسلیمینگ آکادمی
قرص لاغری آلفا اسلیم پلاس 50 تایی قرص لاغری ویکتوریا کلاژن قرص لاغری دیاموند قرص لاغری اوآک
قرص لاغری اسلیمینگ آبی قرص لاغری اسلیمینگ قرمز قرص لاغری ویکتوریا قرص لاغری استایلیش
قرص لاغری آلفا اسلیم 30 تایی قرص لاغری جی سی 60 تایی قرمز قرص لاغری پشن فروت قرص لاغری ترن اسلیم
قرص لاغری گواوا قرص لاغری بلوبری 60 تایی قرص لاغری بلوبری 30 تایی قرص لاغری گلدن لیمب
قرص لاغری نچرال اسلیم قرص لاغری آلفا اسلیم 50 تایی قرص لاغری تیتانیوم قرص لاغری جی سی 30 تایی
مطلب پیشنهادی :  تخم مرغ آب پز در صبحانه